Sıkça Sorulan Sorular

Alışveriş yapmak için üye olmalımıyım ?
Beğendiğiniz ürünleri üye olmadan sepete ekleyebilir, inceleyebilirsiniz fakat ürünleri satın alabilimek için üye olmanız gerekmektedir.
Üye olmak ücretlimidir ?
bilgesan.com'a üye olmanız durumunda yada üye olurken sizden hiç bir şekilde ücret talep edilmez.
Nasıl üye olabilirim ?
Üye olmak için sayfaların sağ üst köşesinde yer alan Üye Olun linkine tıklayarak sizden istenilen bilgileri girmeniz yeterlidir. Üye olmak için tıklayınız...!
Üyelik bilgilerimi güncellemeli miyim ?
Üyelik bilgilerinizin güncel ve doğru olması, gerektiğinde size ulaşabilmemizi, özel kampanyalarımızdan faydalanabilmenizi ve bültenlerimizden düzenli olarak haberdar olmanızı sağlayacaktır.
Kullanıcı şifremi unuttum, ne yapmalıyım?
Kullanıcı şifrenizi unuttmanız durumunda sayfaların sağ üst köşesinde yer alan Üye Girişi modülündeki Şifremi Unuttum link'ini kullanarak şifrenizin mail adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
Üye olmam bana ne gibi avantajlar sağlayacak ?
bilgesan.com'a üye olarak iletişim , fatura , teslimat v.b. bilgileri sadece bir kere sisteme girerek alışverişlerinizde hız kazanabilirsiniz.Ayrıca kampanya , indirim , bülten v.b. haberlerden ilk önce siz bilgilendirilir ve ihtiyacınız olan ürünü çok daha hızlı ve ucuz bir şekilde temin edebilme fırsatını yakalarsınız.Fiyat takibi , ürün takibi , stok takibi , mesajlarım v.b. bir çok kullanışlı modüllerimizi sorunsuzca ve lehinize olcak şekilde kullanabilir bilgesan.com'un ileride yapacağı tüm para puan ve bonus uygulamalarından ilk önce siz faydalanabilirsiniz.
Nelere dikkat etmeliyim ?
Nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmek için lütfen tıklayınız.
3D Secure nasıl kullanılır?

3D Secure Nedir?

İnternet üzerindeki alışverişlerin güvenliği arttırması amacıyla Visa ve Mastercard tarafından geliştiren bu sistem ,herhangi bir ödeme işlemi sırasında kartınızın sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek Kredi Kartınıza ait şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirilebilmektedir.Böylelikle kart numaranızı başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifrenizi sadece siz bildiğiniz için elektronik ortamda güvenliğinizi sağlamış olursunuz.

Peki 3D Secure Neden Güvenlidir?

3 D Secure sisteminde,sanal ödeme işlemi gerçekleşirken,banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır.Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanılmasını engellemektedir.

3D Secure nin işleyişi fiyatgaranti'de ne durumdadır?

İşbankası, Garanti, Yapıkredi, Finansbank, Fortis kredi kartları ile yapılan ödemelerde “Şifre ile Onayla” (3D Secure) seçeneği sipariş onay sayfasında görüntülenecektir. Kartınızın 3D tanımı daha önce tarafınızca gerçekleştirilmemişse ilk işleminizde banka ekranlarında kaydınız gerçekleşecek ve kartınız 3D işleme hazır hale gelecektir.

İşleminizi “Şifre ile onayla (3D)” ile gerçekleştirmenizi önemle öneriyoruz. 3D işlemi ile onaylamada sorun yaşıyorsanız ya da banka tanımlama ekranlarında sorun yaşıyorsanız 3D olmayan diğer “Sipariş Onayla” düğmesi ile de işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

· Birçok banka müşteri kartı 3D olduktan sonra internet üzerinden işlem yapıldığında işlem detayının müşterinin banka da tanımlı cep telefonuna SMS ile göndermektedir. Bu şekilde yetkisiz kişilerce kartınızın kullanılması durumunda hemen bilgi sahibi olursunuz.

· 3D işlemler ile gerçekleşen siparişlerde işleminizi şifreniz ile onayladığınız için siparişiniz güvenlik sürecine takılmaz ve ürünlerinize daha hızlı ulaşırsınız.

Notlar;

  • Eğer “Şifre ile onayla” düğmesine tıkladınız ama herhangi bir şifre sormadan işlem gerçekleştiyse bankanızın kartı henüz 3D uyumlu değildir. Bu durumda işleminiz yine de 3D özelliğine sahip olacaktır.
  • 3D işlemde sipariş onayla sayfasının ortasında açılan ekran bankanızın ekranıdır. Şifrenizi bankanın kendi ekranına girmiş olursuz. Şifre bilgilerinizi banka ekranına girerek şifre güvenliğinizi korumuş olursunuz.
  • 3D kaydınızı yapabilmeniz için bankada tanımlı cep telefonu bilgilerinizin güncel olduğunda emin olunuz.

İşbankası 3D Secure şifresi nasıl tanımlanır?

3D Secure sistemine uyumlu işbankası kredi kartınızla yapacağınız ilk işleminizle bir defaya mahsus olmak üzere onaylama sayfasında sistem sizi işbankası şifre tanımlama sayfasına aktaracaktır.Bu sayfadan şifrenizi tanımlayabilirsiniz.Tanımladığınız şifrenizle internet ortamında yapacağınız her işlemde 3D Secure güvenliğinden faydalanmış olacaksınız.

İşbankası kredi kartınız 3D Secure sistemine uyumlu değilse şifre sayfası açılıp otomatik olarak kapanacaktır.Ancak işleminizin güvenliği 3D Secure sistemi ile bankanız tarafından sağlanacaktır.Bu şekilde sanal ortamda çok daha güvenli alışveriş yapmış olacaksınız.